Przebywanie ze zwierzętami ma świetny wpływ na rozwój dzieci, ale również stanowi miłe urozmaicenie dla dorosłych. Stosowana od lat zooterapia ma różne odmiany. Dotychczas najczęściej spotykana była dogoterapia, ale dziś jest powoli wypierana przez jej bardziej egzotyczny odpowiednik. Alpakoterapia i spacer z alpakamiwkrótce pojawią się również na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii!
Alpakoterapia – co to jest?
Alpakoterapia, to nic innego jak leczniczy wpływ kontaktu z tym łagodnym zwierzęciem z rodziny wielbłądowatych. Karmienie alpak pomaga przełamywać bariery i strach, a ich miękkie futro jest źródłem przyjemnego, rozluźniającego dotyku. Głaskanie, obserwowanie spontanicznych reakcji zwierzęcia i oswajanie się z nowością przynoszą świetne efekty w rozwoju dzieci.
Alpaki to łagodne i ciekawskie zwierzęta, które chętnie towarzyszą w życiu człowieka, obserwując z boku. Ta forma terapii nie ma żadnych przeciwwskazań – nawet uczulenia na sierść! Futro alpaki jest hipoalergiczne i nie szkodzi nawet wrażliwym organizmom.
Ile kosztuje godzina alpakoterapii? Na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii w Warszawie w cenie biletu wstępu możesz spędzić z nimi nawet cały dzień!
Dla kogo spacer z alpakami?
Alpakoterapia i wizyty w zagrodzie są polecane wszystkim! Co więcej, pomagają w terapii niektórych zaburzeń. Komu może pomóc ta przyjemna forma leczenia?
Według wielu źródeł, spacery z alpakami pomagają osobom:
- chorym na autyzm,
- ze stanami depresyjnymi,
- zaburzeniami lękowymi,
- ADHD,
- zespołem Aspergera,
- niepełnosprawnością ruchowa/intelektualna.
Spacer z alpakami ucieszy również osoby, które potrzebują wyciszenia, lubią spędzać czas na obserwowaniu natury i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę. Te puchate stworzenia o zabawnych pyszczkach szybko trafiają do serc osób, z którymi przebywają.
Alpaki urozmaicą też urodziny Twojego dziecka na Farmie Wuja Toma lub piknik firmowy! Już teraz możesz rezerwować terminy – mamy jeszcze kilka wolnych weekendów.
Alpaki Warszawa – jak się zachowywać w towarzystwie zwierząt?
Co jeszcze warto wiedzieć o alpakach, zanim sezon na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii rozpocznie się na dobre? Zanim przystąpisz do spaceru, poznaj nasz mini-poradnik obchodzenia się z tymi uroczymi zwierzakami..
Alpaki nie są płoche. Nawet jeśli podczas spaceru coś je przestraszy, znacznie łatwiej będzie je utrzymać niż na przykład konia lub kucyka. Podczas spaceru ze zwierzęciem zawsze towarzyszy im opiekun, który potrafi uspokoić zwierzę i zapanować nad sytuacją.
Alpaki żyją w stadach, dlatego na spacer zwykle zabierane są dwa dorosłe okazy, aby czuły się pewniej. To spokojne zwierzęta, ale jak każde stworzenie, mogą się przestraszyć, dlatego zabrania się:
- robienia zdjęć z lampą błyskową,
- siadania na alpakach,
- podchodzenia od tyłu,
- nagłych ruchów i krzyku.
Przestraszone wycofają się lub… oplują potencjalnego wroga!
Alpaki z natury nie jedzą dużo – zwykle kilogram siana i kilkaset gramów pożywienia uzupełniającego. Farma Wuja Toma zapewni im wysokiej jakości pożywienie, dlatego prosimy o niekarmienie ich rzeczami przyniesionymi z domu (zasada ta tyczy się także innych mieszkańców naszego mini zoo w Warszawie).
Niespodzianki na nowy sezon Farmy Wuja Toma – Dyniolandii
To tylko jedna z nowych atrakcji na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii. Na nadchodzący sezon wiosenny mamy jeszcze wiele niespodzianek! Food Trucki, nowe miejsca do zdjęć i nie tylko – obserwujcie nas, aby dowiedzieć się, co przygotowaliśmy na rok 2023.
Sprawdź naszego Facebooka i Instagrama.