SEZON DYNIOWY 2023 ROZPOCZĘTY

Farma dyń czyli po amerykańsku Pumpkin Farm to bardzo ważna część sezonu na Farmie Wuja Toma Warszawa. Tak jak obiecywaliśmy, mieliśmy kolorowe dynie jako pierwsi w mieście. Sprzedaż dyń w Warszawie rozpoczęła się już na dobre. Dysponujemy wyborem spośród kilkunastu tysięcy dyń co czyni nas największym tego typu miejscem na mapie w stolicy Polski.

Farma Dyń w Warszawie to największy tego typu teren ponad 11.000m2 w Warszawie z pięknymi profesjonalnie przygotowanymi strefami do robienia zdjęć w jesiennym klimacie. Mnóstwo eksponatów retro jak stare drewniane wozy, bryczki konne, zabytkowe samochody oraz traktory tworzą niepowtarzalny klimat do nagrywania filmów oraz fotografii. Zwierzęta z naszego Mini Zoo Warszawa też chętnie pozują do fotek.

Pierwsze pojawiają się dynie Hokkaido, których nie trzeba obierać i są idealne na przeciery, zupy i sosy. Cechuje ją też wyjątkowa żywotność bo w dobrych warunkach mogą leżeć nawet do pierwszych przymrozków. Następnie pojawia się dynia makaronowa z której jak nazwa wskazuje robimy pyszny makaron oraz dynia piżmowa, która nadaje się na frytki oraz jako dodatek do mięs.

Wycieczki edukacyjne dla szkół i przedszkoli Warszawa najbardziej lubią dynie ozdobne!

Co prawda są malutkie, ale za to bardzo urokliwe i idealnie się sprawdzają jako pamiątka z odwiedzin na Farma Warszawa. Dzieci mogą też uczestniczyć w naszych warsztatach edukacyjno-sensorycznych, gdzie wykorzystywane są właśnie dynie. Oczywiście to nie jedyna aktywność manualna na tych zajęciach!

Bardzo lubiane przez najmłodszych są zajęcia z sadzenia i pielęgnacji dyń oraz „wyklejanki” podczas których dzieci wyklejają narysowane przez siebie Alpaki Warszawa prawdziwym runem z tych przemiłych zwierząt, które na stałe u nas mieszkają.

Wraz z upływem kolejnych dni zaczynają się pojawiać kolejne odmiany dyń takie jak:

– Muscat z której robimy placki, ciasta oraz dżemy

– Lunga di Napoli która jest idealnym dodatkiem do sałatek i surówek

– Flat White Boer jest niezastąpiona do ciast i deserów

– Acorn jest idealna do robienia musów lub koktajli

-Bambino to typowo polska uniwersalna dynia o blado-pomarańczowym kolorze

-Atlantic Giant to flagowy gigant, który w USA osiąga ponad tonę wagi i nadaje się do wszystkiego

-Halloween czyli sztandarowa dynia występująca w kilku odmianach oraz wielkościach jest niezastąpiona pod jesienne dekoracje i ozdoby

Park rozrywki Farma wuja Toma to najlepsze miejsce dla dzieci i dorosłych na jesienny czas w mieście.