Farmerskie retro nowości – nasze nowe eksponaty na farmie dyń w Warszawie

Dyniolandia to jedyna w Polsce farma dyń w stylu retro. Nie da się zaprzeczyć, że nasze eksponaty budzą wspomnienia. Niejeden raz, mijając odwiedzających nas gości, usłyszeliśmy historie z przeszłości opowiadane przez starsze pokolenia. Już w tym sezonie możesz razem z nami cofnąć się do sielskich, wspaniałych lat, kiedy polska wieś była prawdziwą ostoją!

PickUp – nowość na Farmie Wuja Toma w Warszawie

Eksponaty na farmie Wuja Toma – Dyniolandii w Warszawie

Już w zeszłym sezonie mogliście podziwiać nasze wyjątkowe eksponaty, które zaaranżowaliśmy na naszym terenie ponad 11.000 m2, aby stworzyć na farmie sielską i nostalgiczną atmosferę. Znajdziecie u nas używane dziesiątki lat temu maszyny rolnicze, takie jak pługi, traktor, wozy, bryczkę konną czy inne przybory niezbędne na farmie.

Eksponaty te pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale też edukacyjną. Na ich podstawie możemy uczyć najmłodszych odwiedzających farmę, do czego służyły te – dziwnie wyglądające – maszyny. To łatwy sposób, aby pokazać dzieciom ciężką pracę, którą trzeba włożyć w to, aby na talerzu wylądowały warzywa i owoce. Podkreślenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności obsługi wielkich maszyn przez rolników może nauczyć szacunku do pracy i osób mieszkających poza wielkimi metropoliami.

To też przyjemny i oryginalny sposób, aby dziadkowie mogli spędzić czas z wnuczętami. Widok maszyn znanych z ich dzieciństwa będzie wspaniałą, sentymentalną podróżą i okazją do rozmowy. Dziadkowie mogą pokazać młodszym pokoleniom, że kiedyś większość pracy musiała zostać wykonana z pomocą siły ludzkich rąk. Gwarantujemy, że na widok tych starych maszyn widzieliśmy już niejedno wzruszenie.

Bryczka konna

Rodzice w ten sposób także odświeżą swoje wspomnienia – lato na wsi, pomoc przy uprawie i ten niezapomniany zapach skoszonego siana.

Oprócz maszyn używanych do uprawy roli, na farmie zobaczysz trzy nowe pojazdy, które także pełniły rolę pomocniczą na farmach całego świata.

Jakie pojazdy znajdziesz na Farmie Wuja Toma?

Na Farmie Wuja Toma – Dyniolandii stanęły trzy nowe pojazdy. 

Znany z polskich wsi ciągnik rolniczy, czyli traktor Fiat 411R z 1956 roku o pojemności silnika 2300 cm3 w dieslu i o mocy 40 KM.

Fanów amerykańskiego klimatu na pewno zainteresuje oldschoolowy PickUp, czyli nasz Peugeot 403 z 1958 roku. Pojemność jego silnika to 1300 cm3, jest napędzany benzyną i posiada moc 58 KM.

Samochód dostawczy skrzyniowy, na pace którego można robić zdjęcia to renault Goelette wyprodukowany w 1959 roku.

Zabytkowy traktor – nowość na farmie dyń Dyniolandii w Warszawie

Jedne są w idealnym stanie, a po innych widać, że z powodzeniem służyły właścicielom wiele lat! Możesz zaangażować swoje dziecko i pobawić się z nim w zabawę poruszającą wyobraźnię. Wystarczy, że poprosisz swoją pociechę, żeby zastanowiła się i odpowiedziała, przy jakich zadaniach mogły pomagać nasze 3 nowe nabytki. 

Domyślamy się, że podczas uprawy ziemi, w dostawie skrzyń warzyw i owoców, transporcie maszyn, ale jesteśmy bardzo ciekawi, na co wpadnie Twoje dziecko! Wyobraźnia najmłodszych gości farmy dyń zawsze pozytywnie zaskakuje.

Farma Wuja Toma – Dyniolandia – otwarcie naszej farmy dyń już w kwietniu!

Sezon rozpoczynamy już 1.04.2023 r. Oprócz maszyn, na naszych gości będą czekać inne, niespotykane nigdzie indziej atrakcje: alpaki, gęsi w mini zoo, nowe drzewa, rozbudowane strefy gastro i higieniczna, punkt widokowy i ule. 

A wszystko po to, aby mieszkańcy Warszawy i okolic mogli spędzić jak najprzyjemniej czas całą rodziną.